top of page

HAKKINDA

YEŞİM CANLI

 

06.07.1982 Bursa doğumludur. İlköğretim ve liseyi Bursa, Gemlik’te bitirmiştir. Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık  Rehberlik, Beden Eğitimi ve Spor bölümlerinden çift lisans öğrencisi olarak  2004 yılında mezun olmuştur. Ardından İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Lisansı'nı tamamlayarak psikolojik danışmanlık ve rehberlik lisansını psikoloji lisansına çevirmiştir.  Klinik Psikoloji Yüksek lisans  bölümünü yine İstanbul Arel Üniversitesi'nde bitirerek Klinik Psikolog ünvanını almıştır.  Tezi boşanmış ailelerin çocukları hakkındadır. 

2004-2007 yılları arasında otizmli çocukların aileleri ile ilgili danışmanlık hizmeti verilen rehabilite merkezlerinde görev yapmıştır.

2007 yılında Psikoterapi hizmeti vermekte olduğu psikoloji kliniğini açmıştır ve  kurucu terapisti olarak ruhsal tedavi  görevini sürdürmektedir. Almış olduğu 766 saatlik psikoterapistlik eğitimi doğrultusunda klinikte diğer terapistlere süpervizörlük görevini yürütmektedir.

2011 yılından itibaren Korupark Kids Studio Çocuk Gelişim Akademisi'nin ‘’ Oynasında Büyüsün ‘’ drop- off  oyun grubunun kuruculuğu ve program moderatörlüğünü yapmaktadır.

2016 Yılında Bilgi Üniversitesi ile yaptığı işbirliği ile Bursa Bilgi Anne Baba Okulu kurucusu ve eğitimcisi görevini üstlenmiştir.

Bursa İş Kadınları ve Yönetici Derneği  (BUİKAD) yönetim kurulu üyesidir ve Buikad Akademi de eğitim komitesi başkanlık görevi üstlenmiştir.

Sahip olduğu çift lisans dolayısıyla klinik spor psikoloğu ünvanını alan Yeşim Canlı profesyonel sporculara bu alanda hizmet vermektedir.

2021 yılında ''BrainUP'' markasını dijital olarak hayata geçirmiş, gerek sosyal medya üzerinden gerekse yüz yüze bir araya getirilecek  bu platformun kurucusu olarak yer almaktadır.

 

Platformun farklı içeriklerinin olmasının yanı sıra; Psikoloji okuyan öğrenciler, bölümden mezun olanlar ya da psikoloji bilimine merak duyan hedef kitle için çalışmalar amaçlanmıştır.

thumbnail_image0.jpg
Çapa 1
bottom of page